Jak vytvořit web pomocí WordPressu


Klíčem k úspěchu je dobře fungující web. Proč? Jeho jedinečnost umožňuje společnosti (nebo osobě) vyniknout před konkurencí a prezentovat ji z té nejlepší stránky. V následujícím článku vám poradíme, jak vytvořit web pomocí WordPressu.

Proč si vytvořit stránku ve WordPressu?

Web je naší vizitkou. Přesnost, s jakou ji vytváříme a staráme se o detaily, ukazuje odhodlání, které jsme do naší práce vložili. V současné době většina zákazníků porovnává nabídky, aby si vybrala tu nejlepší. Proto stojí za to prezentovat se co nejatraktivněji proti konkurenci. Při pohledu na to, jak rychlé a snadné je vytvořit si vlastní web, se jeho nedostatek jeví jako neprofesionální. Mnoho lidí tvorbu webu odkládá na později kvůli strachu z potíží a věčnému nedostatku času. Opak je však pravdou a tvorba jednoduchého webu nezabere mnoho času.

Od čeho začít?

Vytvoření webové stránky může být obecně podobné. Vybereme si doménu, hosting, rozhodneme se, zda vytvoříme web na základě CMS (redakční systém) nebo ne. Zde si můžete přečíst více o hostingu, tvorbě webových stránek a WordPressu na stránkách IONOSE. Pokud chceme, aby byl web pravidelně a snadno upravitelný – zaměřujeme se na systém pro správu obsahu. Může to být proprietární řešení nebo některý ze systémů Open Source. Díky intuitivnímu ovládání a tisícům dostupných rozšíření je WordPress jedním z nejvybranějších CMS.

Jak vytvořit web ve WordPress?

I když na internetu uslyšíte názor, že zřízení webové stránky je rychlá a jednoduchá záležitost, někdy se mohou chyby a problémy objevit hned na začátku. Níže vám proto uvádíme podrobné pokyny, jak vytvořit web WordPress a neztratit se na něm.

Vyberte si vhodnou doménu

Tady to všechno začíná. Klíčovou otázkou je výběr správné domény pro náš web. Doména je jedinečný název, pod kterým je prezentována vaše webová stránka. Nejprve je nutné, abyste byli po vstupu na náš web automaticky přesměrováni. Její prvky se skládají z hlavního jména a konce, který se nazývá přípona. Název hlavní domény by měl splňovat několik podmínek, ale především musí být dostupný. Nelze použít název, který již na internetu existuje. Dalším důležitým aspektem je její vzhled a zvuk – doména by měla být především krátká, jednoduchá a smysluplná.

K čemu je hosting?

Dalším nezbytným krokem při zřízení webové stránky je nákup hostingu. Je to samostatné místo na serveru, kde můžete ukládat všechny soubory související s webem, např. fotografie. Kromě toho je to základní prvek pro další krok – instalaci WordPress. Při výběru hostingu musíte mimo jiné vzít v úvahu místo na disku, které bude obsahovat webové stránky, grafiku a další soubory.

Instalace WordPress

  1. Chcete-li vytvořit web, je nutné stáhnout aktuální verzi WordPress z hlavní stránky WordPress.org. To je často možné pomocí autoinstalačního programu poskytovaného poskytovatelem hostingu.
  2. Dalším způsobem je ruční instalace a nahrání stažených souborů WordPress přes FTP na server. Poté vytvořte databázi na serveru spolu s názvem databáze, jménem uživatele, kterému udělujeme oprávnění a heslem.
  3. Posledním krokem je přihlášení do vašeho systému WordPress zadáním informací o vašem webu.

Vzhled stránky

Každý web pracuje se zvoleným tématem (šablonou). Můžete použít jak bezplatná témata dostupná v úložištích, tak placená témata dostupná na mnoha tržištích. Po instalaci WordPressu najdete tři výchozí motivy – Dvacet sedmnáct, Dvacet šestnáct a Dvacet devatenáct. Jedná se o základní témata vhodná pro zobrazení jednoduchého obsahu na stránce. Šablona by měla graficky odkazovat na téma prezentované na webu, aby bylo snadné uhodnout, o čem je web. Ano, vzhled je při výběru tématu velmi důležitým faktorem, ale není jediným. Měli byste pamatovat na jeho funkčnost, která bude nepřímo zodpovědná za optimalizaci vašeho webu v budoucnu. Příliš mnoho nepoužívaných funkcí může stránku znovu načíst a výrazně ji zpomalit.

Pluginy a doplňky WordPress

Po vytvoření webu jej můžete různými způsoby vylepšit vytvořením například fotogalerií, zpravodajů nebo kontaktních formulářů. Jedním z nejpopulárnějších a nejúčinnějších způsobů je zavádění nových funkcí prostřednictvím pluginů. Pluginy najdete v oficiálním adresáři WordPress. Můžete si také vytvořit vlastní. Svěřením péče odborníků nad správnou aktualizaci nainstalovaných modulů plug-in budete moci používat webové stránky s klidem a využívat jejich plnou funkčnost. Kromě jejich pravidelné aktualizace v případě selhání obnoví správnou funkci webu (pomocí záloh).

Team WebPrezent
Latest posts by Team WebPrezent (see all)
Odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments